News in listing

 

SOLVE YOUR LIVING SMOOTHLY.

We will take care of everything for all our clients – tenants, landlords, sellers and buyers.
From now on, you can leave preparing contracts, transferring utilities, moving the furniture, changing the light bulbs or chimney revision to us.

Our specialty: Property management
7 apartment buildings in Hradec Králové, over 80 renovated apartments in its historic center and 2 helpful girls who have the keys to everything.

That's the first 89 reasons to choose ElementRy.

A real estate agency where we understand your needs and will arrange your comfort tomorrow at the latest.
Elementry

WHAT CAN WE HELP YOU WITH?

Rent

Rent

Just for a month, for a year or forever.

Find your amazing privacy in a few days.

Choose from apartments of all sizes and leave all the paperwork, including transferring utilities, to us. Just pack up and finally start living your own way.
Selling

Selling

Advertising, legal services, photography.

Sell your property comfortably and without worrying.

We will set the highest current market value of the property, transfer the cooperative share, solve the real estate cadastre and homestaging.
PROPERTY MANAGEMENT

PROPERTY MANAGEMENT

Administratively, technically, ethically.

Move your worries about your property to us.

We will ensure approval or statutory revisions, send our maintenance worker and, last but not least, prepare documents for legal proceedings.
Care

Care

Dog, two apartments next to each other, dryer.

Every life situation has a solution. Yours too.

Are you looking for a student apartment, temporary residence or two apartments next to each other? Is another baby on the way? Together we will find a solution.

Are you interested in a non-binding consulation?

Call us or stop by for a good coffee at our office on Malé náměstí in Hradec Králové.

CURRENT OFFER

WHAT OUR CLIENTS SAY ABOUT US

“Když jsem před pár lety hledala bydlení, byla jsem vděčná, že jsem narazila právě na ně. Perfektní komunikace, vstřícnost a ochota. Byty jsou velmi krásné, pěkně řešené a za rozumné ceny. Když bych měla někoho doporučit, jste to právě vy. To největší poděkování patří Adéle!”
“U této realitní kanceláře oceňuji především rychlost a jednoduchost komunikace. I když je třeba někdo z nich na dovolené, někdo mi vždy rychle odpoví a ochotně pomůže vyřešit jakýkoliv problém či zaslat dokument. Vždy když to jde, tak nám vyhoví a vždy jsou u toho slečny velmi milé a profesionální. Když se mi něco náhodou rozbije, je to vždy velmi rychle vyřešené a opravené. Vlastně nemám moc co vytknout, s jejich službami a také jejich přístupem jsem byla vždy moc spokojená, takže vřele doporučuji.”
Realitní kancelář mohu pouze doporučit, jednají profesionálně, rychle, vycházejí vstříc požadavkům svých klientů. Oceňuji také vynikající znalost angličtiny obou makléřek. Služby jsou komplexní, nejedná se jen o zprostředkovatele, který si za minimum práce bere velkou provizi. Vřele doporučuji.

BE THE FIRST TO SEE THE NEW APARTMENTS.

Sign up for the Elementry newsletter.

Element Realty

We are a real estate agency in the center of Hradec Králové. We offer complete real estate services, including long-term property management.

 

  Malé náměstí 4/19, Hradec Králové
  info@elementry.cz
  +420 604 962 588