Novinky

Bytový dům Komenského

Seznamte s dalším objektem, který má Element Realty s.r.o. ve svojí správě. Bytový dům Komenského se nachází na stejnojmenné ulici. Nynější majitelé ho koupili v roce 2021 a díky jejich úsilí prošel v následujícím roce citlivou rekonstrukcí, respektující historický ráz domu i jeho okolí.

Dům byl vystaven v roce 1880 tedy více než před 140 lety. Jeho letopočet můžete najít vyznačen římskými číslicemi nad hlavním vchodem do budovy. Dům je postaven v novorenesančním slohu, je cihlově zděný a stavěný klasickou technologií na tehdejší dobu. Jednou z dominant domu je dvouramenné schodiště. Toto schodiště je pískovcové, vetknuté a je zabezpečeno ocelovým ornamentálním zábradlím s dřevěným madlem. Stavba jako taková není kulturní památkou, ale patří do památkové rezervace města. Komenského ulice je součástí vnitřního hradeckého dopravního okruhu.

Rekonstrukcí zde vzniklo 14 nadstandardních plně vybavených a designově zařízených bytových jednotek 1+kk, 2+kk nebo 3+kk. První nájemníci zde žijí od roku 2022 a od tohoto roku jsme dům také získali do naší správy.

Element Realty

Jsme realitní kancelář v centru Hradce Králové. Nabízíme kompletní realitní služby včetně dlouhodobé správy nemovitostí.

 

  Malé náměstí 4/19, Hradec Králové
  info@elementry.cz
  +420 604 962 588