Novinky

Jak efektivně nafotit nemovitost pro inzerci?

Pokud prodáváme nebo pronajímáme jakoukoli nemovitost, chceme, aby inzerát zaujal na první pohled. Ideálně, aby vyčníval nad ostatními inzeráty. K tomu nám pomůže na první pohled velmi triviální záležitost-skvělé fotografie! Jak jich dosáhnout?

Vypadá to velmi jednoduše, zkrátka najmeme profesionálního fotografa. Tento krok je sice podstatný, ale nikoli jediný. Fotografie spolu s moderními technologiemi umí mnohé, pro úspěch je ale potřeba nemovitost před příjezdem fotografa připravit. A my si v následujících odstavcích shrneme, jak na to!

Klíčovým slovem, kterým se tato příprava dá označit, je homestaging. Nemusíte se bát celý proces není nijak složitý, ale nějaký čas zabere. Kde začít? Prvním krokem by měl být určitě úklid, vyhoďte všechny nepotřebné věci, šampony z koupelny ukliďte do skříněk, svoje oblečení složte do prádelníku a špinavé nádobí naskládejte do myčky. Nemovitost zkrátka odosobněte, potenciálního nájemníka nebo kupce určitě nezajímá, jakou značku pracího prášku používáte. Naleštěte okna, dřezové baterie i kuchyňskou linku. Při úklidu ideálně opravte nedostatky v bytě, upadlá klika na fotce také nebude vypadat dobře, navíc tyto opravy budete muset stejně realizovat před předáním nemovitosti, tak proč je neudělat rovnou?

Po úklidu nastává čas na dekorace. Tuto část rozhodně nevynechejte, nemovitost by měla vypadat tak, aby se klient chtěl ihned nastěhovat. Ustelte postele, načechrejte polštáře, srovnejte ručníky v koupelně, do vázy dejte čerstvé květiny. Projděte každou místnost v domě a podívejte se na ní kriticky očima zájemce. Vypadá místnost útulně? Není tu nepořádek? Pamatujte, méně je někdy více, ideálně používejte neutrální barvy i dekorace. Béžové povlečení Vám prokáže lepší službu než fialové s kytičkami apod. Máte hotovo? Výborně, teď už jen samotné focení.

Při focení nezapomínejte na dobré osvětlení, nejlépe pokud budete fotit za slunečného počasí, i tak je ale dobré rozsvítit všechny lampičky i lustry. Profesionální fotograf si určitě s tímto poradí sám. Nezapomeňte také na pořízení fotografií chodby, domu zvenku nebo zahrady.

TIPY na závěr:

V jednoduchosti je krása, nic nepřehánějte ani dekorování.

Požádejte fotografa i o nafocení detailů, můžete je pak použít při propagaci nemovitosti například na sociálních sítích.

Pokud se na vystylování nemovitosti necítíte, zkuste najít fotografa, který si nemovitost chystá sám.

Při tvorbě inzerátu pak přemýšlejte nad pořadím fotografií, aby při prohlížení za sebou vznikla taková malá prohlídka bytu.

Element Realty

Jsme realitní kancelář v centru Hradce Králové. Nabízíme kompletní realitní služby včetně dlouhodobé správy nemovitostí. Pokud hledáte pronájem nebo naopak chcete pronajmout Váš byt v Hradci Králové a okolí, jednoduše se na nás obraťte. Spolu najdeme řešení Vám ušité na míru. 

 

  Malé náměstí 4/19, Hradec Králové
  info@elementry.cz
  +420 604 962 588