Novinky

Mohu jako pronajímatel zakázat...?

Ochrana práv a majetku v nájemních smlouvách. Často se setkáváme s protizákonnými ujednáními v nájemních smlouvách, která mohou způsobit problémy pronajímatelům i nájemníkům. Jedním z typických příkladů je zákaz chovu domácích mazlíčků v bytě. Nebojte, i na toto zákon stanoví jasná pravidla týkající se práv nájemců.

Bytový dům Komenského

Seznamte s dalším objektem, který má Element Realty s.r.o. ve svojí správě. Bytový dům Komenského se nachází na stejnojmenné ulici. Nynější majitelé ho koupili v roce 2021 a díky jejich úsilí prošel v následujícím roce citlivou rekonstrukcí, respektující historický ráz domu i jeho okolí.

Dům č.p. 4 na Malém náměstí

Představujeme Vám další obytný dům v naší správě. Objekt se nachází v historickém jádru Hradce Králové přímo v podloubí na Malém náměstí. Je tak součástí městské památkové rezervace.

Resslova č.p. 440

Představujeme Vám další objekt, který exkluzivně spravuje Element Realty s.r.o.

V rozšířeném centru Hradce Králové na Resslově ulici naleznete dům č.p. 440, dům je součástí městské památkové zóny.

Resslova č.p. 600

Představujeme Vám další objekt, který exkluzivně spravuje Element Realty s.r.o.

V rozšířeném centru Hradce Králové na Resslově ulici naleznete dům č.p. 600, dům je součástí městské památkové zóny.

 

Rozdíl mezi pronájmem a podnájmem: Co byste měli vědět

Pronájem a podnájem – tyto pojmy se zdají být podobné, ale ve skutečnosti jsou mezi nimi zásadní rozdíly. Mnoho lidí je zaměňuje, což může vést k nedorozuměním i právním problémům. Proto je důležité pochopit, co tyto pojmy skutečně znamenají a jaké jsou jejich právní důsledky.

Pravidla kontroly bytů pronajímatelem: Co je povoleno a co není?

Pronájem bytu je spojen s řadou práv a povinností jak pro pronajímatele, tak pro nájemníka. Jednou z otázek, která často vyvolává diskuse, je právo pronajímatele na kontrolu a prohlídku bytu. 

Jak napsat efektivní inzerát na pronájem nemovitosti?

Hledání ideálního bydlení začíná pro většinu lidí z pravidla na internetu, jak jinak než čtením inzerátů. V množství nabídek, které všechny realitní servery nabízejí je nutné potenciálního zájemce zaujmout na první pohled. Ale jak na to?

Rezidence Tomkova

Představujeme Vám dva bytové domy v historickém centru Hradce Králové, které máme v naší správě. Domy se nachází v ulici Tomkova vedle Velkého náměstí, od roku 1962 jsou součástí městské památkové rezervace Hradce Králové. Zelený dům byl vystavěn na přelomu 19. a 20. století v barokním stylu a poté prošel klasicistní přestavbou. 

Element Realty

Jsme realitní kancelář v centru Hradce Králové. Nabízíme kompletní realitní služby včetně dlouhodobé správy nemovitostí.

 

  Malé náměstí 4/19, Hradec Králové
  info@elementry.cz
  +420 604 962 588