Novinky

Dům č.p. 4 na Malém náměstí

Představujeme Vám další obytný dům v naší správě. Objekt se nachází v historickém jádru Hradce Králové přímo v podloubí na Malém náměstí. Je tak součástí městské památkové rezervace.

Jedná se o původně středověký dům, který byl několikrát v historii přestavován, nejprve přišla renesanční úprava, kterou dále překryla úprava klasicistní a některé z dalších stavebních zásahů pak pocházejí ze 60. let 20. století. Pod svými základy skrývá poklad v podobě sklepů gotického původu. Zajímavostí je, že se zde v roce 1890 narodil legionář a spisovatel Rudolf Medek.

Současnou podobu získal dům díky novým majitelům, a to po rekonstrukci dokončené v roce 2021, která se týkala jak vnitřních prostor, tak exteriéru včetně podloubí lemujícího vchod do domu. Dnes zde nalezneme 5 bytových jednotek o dispozicích 2+kk a 3+kk a dále nebytový prostor v přízemí, kde sídlí naše realitní kancelář. Za zmínku jistě stojí i moderní zahrada rozkládající se v prostoru městských původně barokních hradeb, nachází se zde i malé posezení s grilem, které je nájemníkům plně k dispozici.

 

Element Realty

Jsme realitní kancelář v centru Hradce Králové. Nabízíme kompletní realitní služby včetně dlouhodobé správy nemovitostí.

 

  Malé náměstí 4/19, Hradec Králové
  info@elementry.cz
  +420 604 962 588